En Son yazılardan harberdar olmak için Takip Et

Hollanda'nın Eski Başbakanı ve Eşi Ötanaziyle Hayatına Son Verdi

Hollanda'da ötanazi taleplerinin arttığı bir dönemde, 70 yıllık birlikteliklerini ötanaziyle sonlandıran eski başbakan ve eşi, ülkede dikkate değer bir tartışma başlattı.

Hollanda'da ötanazi taleplerinin arttığı bir dönemde, 70 yıllık birlikteliklerini ötanaziyle sonlandıran eski başbakan ve eşi, ülkede dikkate değer bir tartışma başlattı.

11 Şubat 2024'te eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt ve eşi Eugenie ötenazi yoluyla hayatlarına son verdiler. Dries van Agt, 1977'den 1982'ye kadar Başbakanlık yaptı ve eşiyle 70 yıl evli kaldı. Hollanda'da son yıllarda ötenazi isteyen çiftlerin sayısı arttı.

93 yaşındaki Dries van Agt ve eşi Eugenie van Agt da bu kararı veren çiftler arasında. Ötanazi, dayanılmaz acılar, kurtuluş umudunun kaybı ve uzun süredir bağımsız ölme isteği nedeniyle Hollanda'da 2002'den beri yasal.

Ülkede 2020'de 26 çift ötenazi talebinde bulunurken bu sayı 2021'de 32'ye, 2022'de ise 58'e yükseldi. Ötanazi işleminin 5 Şubat'ta gerçekleştiği söylendi, ancak ölüm haberi o tarihte Filistin yanlısı Haklar Forumu tarafından bildirildi. Van Agt tarafından kurulan bir grup.

Son Güncelleme: 2024-02-11T22:14:57+03:00

Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

Son Dakika Haberleri


Son Dakika Haberleri | En Son Bir Haber


En son bir haber | Son dakika ekonomi, finans, güncel, gündem, spor, Türkiye, dünya, magazin, teknoloji, yerel, kültür sanat haberleri

En son bir haber, güncel haberleri takip etmenin kolay yolu. Sıcak son dakika haberleri, internet haber sitelerinde kaybolma diye haber 7/24 ayağınıza geliyor. En son haber yazıları sitemizde.

Artık daha erişilebilir ve en son haberleri almak daha kolay. İnternet haber siteleri anlık haber güncellemeleri ve bilgiye hızlı erişim sağlar. 24 saat haber alırsınız, böylece önemli bir gelişmeyi asla kaçırmazsınız. En güncel haber yazılarını her zaman sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizdeki haberler kategorilere ayrılmıştır.

Kullanıcı dostu arayüz, haber bulmayı kolaylaştırır. Haberleri mobil tarayıcınız üzerinden de takip edebilirsiniz. Bu, en son haberlere istediğiniz zaman, istediğiniz cihazdan erişmenizi sağlar. Sosyal medya platformları aracılığıyla en güncel haberlere kolayca ulaşın. Twitter (X) gibi platformlarda anlık bildirimler aracılığıyla en son haberleri kullanıcılara ulaştırın. Bu nedenle en son haberleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.