En Son yazılardan harberdar olmak için Takip Et

Marmara Denizi'nde Battı İmralı Adası Yakınlarında Kuru Yük Gemisi Faciası

Marmara Denizi'ndeki İmralı Adası yakınlarında battığı bildirilen kuru yük gemisi için kurtarma çabaları devam ediyor. Altı mürettebatı aranıyor. Son dakika gelişmeler geliyor.

Marmara Denizi'ndeki İmralı Adası yakınlarında battığı bildirilen kuru yük gemisi için kurtarma çabaları devam ediyor. Altı mürettebatı aranıyor.

Marmara Denizi'ndeki İmralı Adası yakınlarında bir kuru yük gemisi battı. Altı mürettebatı kurtarma çabaları sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, saat 06:32'de Batuhan A kuru yük gemisinden imdat sinyali alındı. İmralı Adası'nın güneybatı kesiminde bulunan 69 metre uzunluğundaki geminin aldığı sinyal saat 07:12'de tamamen kesildi. Bölgeye Sahil Güvenlik botları sevk edildi.

Olay yerine gelen ilk tekne olan TCSG 313, gemiye dair herhangi bir kanıt bulamadı. Sahil Güvenlik Genel Müdürlüğü'ne ait KEGK 6 ve KIYEM 4 yüksek hızlı kurtarma botları da kaza yerine ulaştı. Batan gemideki 6 mürettebatı arama çalışmaları sürüyor. Geminin cankurtaran salı boş bulundu.

Son Güncelleme: 2024-02-15T13:59:48+03:00

Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

Son Dakika Haberleri


Son Dakika Haberleri | En Son Bir Haber


En son bir haber | Son dakika ekonomi, finans, güncel, gündem, spor, Türkiye, dünya, magazin, teknoloji, yerel, kültür sanat haberleri

En son bir haber, güncel haberleri takip etmenin kolay yolu. Sıcak son dakika haberleri, internet haber sitelerinde kaybolma diye haber 7/24 ayağınıza geliyor. En son haber yazıları sitemizde.

Artık daha erişilebilir ve en son haberleri almak daha kolay. İnternet haber siteleri anlık haber güncellemeleri ve bilgiye hızlı erişim sağlar. 24 saat haber alırsınız, böylece önemli bir gelişmeyi asla kaçırmazsınız. En güncel haber yazılarını her zaman sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizdeki haberler kategorilere ayrılmıştır.

Kullanıcı dostu arayüz, haber bulmayı kolaylaştırır. Haberleri mobil tarayıcınız üzerinden de takip edebilirsiniz. Bu, en son haberlere istediğiniz zaman, istediğiniz cihazdan erişmenizi sağlar. Sosyal medya platformları aracılığıyla en güncel haberlere kolayca ulaşın. Twitter (X) gibi platformlarda anlık bildirimler aracılığıyla en son haberleri kullanıcılara ulaştırın. Bu nedenle en son haberleri takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.